Dostęp do statystyk

“System umożliwił zdobycie przewagi nad innymi portalami z mojej branży. Klienci otrzymują rzetelną informację i są lojalni. Polecam!”

Ekran statystyk

Jakie korzyści

- większa wiarygodność portalu

- budowa lojalności klientów

- stały kontakt z klientami

- argument dla handlowców.

Opis systemu stat365

Stat365.pl przeznaczony jest dla właścicieli serwisów internetowych zawierających katalogi firm. Takich serwisów jest bardzo dużo w Internecie i jeżeli wykluczymy katalogi spamujące (budowane pod SEO) często są to dość wartościowe serwisy.

Klienci (czyli firmy, które mają wpisy w takich katalogach) dokonują opłat abonamentowych - zwykle w niedużej wysokości raz na rok. Najważniejszym wyzwaniem właścicieli portali jest utrzymanie lojalności klientów. Serwis Stat365.pl ma właśnie na celu zwiększenie lojalności tych klientów.

Podstawową funkcją systemu jest udostępnianie statystyk oglądalności poszczególnych wpisów. Statystyki są generowane osobno dla każdego klienta portalu. Są one ogólnodostępne lub zabezpieczone hasłem indywidualnym. Instalacja statystyk sprowadza się do skopiowania odpowiedniego skryptu do źródeł strony i dla programisty danego portalu nie powinna zająć więcej niż 5 minut. Zainstalowany skrypt (skrypty) powodują:

  • pojawienie się ikonki dostępu do statystyk,
  • zliczanie statystyk oglądalności wpisów klientów,
  • zliczanie liczby kliknięć w adress www klienta,
  • rejestrację kliknięć w pole e-mail,
  • rejestrację wysłanych formularzy,
  • pobranie adresu e-mail właściciela wpisu.

Drugą ważną funkcją stat365.pl jest możliwość wysyłania newsletterów do klientów portalu (właścicieli wpisów). Dane e-mail zbierane są automatycznie i nie trzeba ich wpisywać drugi raz lub eksportować. Newslettery mogą zawierać dowolne teksty uzupełnione przez statystyki lub same statystyki oglądalności. Domyślnie można np. ustalić wysyłanie informacji o statystykach raz na kwartał do każdego klienta, który ma wpis w portalu.

Nową funkcją jest możliwość analizy opłacalności reklamy w portalu przez klienta. Właściciel portalu wycenia ile w danej branży są warte poszczególne zdarzenia (wyświetlenie, kliknięcie w email, www itd) i na tej podstawie system oblicza wartość roczną reklamy.

Właściciel portalu ma możliwość zarządzania newsletterami, klientami, statystykami. Klient portalu także ma własny panel, w którym może ustalić hasło do własnych statystyk lub zablokować otrzymywanie newsletterów. Właściciel portalu może posługiwać się certyfikatem wiarygodności statystyk stat365.pl, jako firmy niezależnej dbającej o jakość i dokładność statystyk.

Właściciel portalu osiąga cele:

  • zwiększa wiarygodność własnego serwisu - pokazując, że wpis ma sens, że jest oglądany, a statystyki są rzetelne,
  • zwiększa lojalność klientów - kontaktuje się z nimi w automatyczny, ale subtelny i merytoryczny sposób kilka razy w roku,
  • oferuje klientom przy okazji wysyłek statystyk dodatkowe usługi lub przekazuje informacje.


Przykład

Żeby lepiej zrozumieć funkcjonalność warto kliknąć:

Przykład wpis ze statystykami: http://www.lokale-wesele.pl/firmy/detale/1328.html

w tym wpisie link "Zobacz statystyki" prowadzi do:

http://stat365.pl/panel/clients/my_stats/83a627f43aec9895844ead6bbeba2ac7Zapraszamy do współpracy!